Zeskanuj kod XXII Letni Festiwal Jazzowy

101 koncertów w 40 dni

22. Letni Festiwal Jazzowy programPo raz 22. w Krakowie od 18 czerwca do 30 lipca odbywa się Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami. W tym roku to aż 101 koncertów zorganizowanych w 40 dni!

22. Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie zainaugurował spektakl „Dwie Historie – jeden Taniec” w wykonaniu baletu Opery Krakowskiej oraz Piotra Orzechowskiego i Krzysztofa Ścierańskiego. To niezwykłe przedstawienie muzyczne łączące taniec baletowy z muzyką jazzową odbyło się w ramach 21. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej.

Zagraniczne Gwiazdy tegorocznej edycji to m.in. piękna Brazylijka śpiewająca bossa novy Ive Mendes, której koncert podziwialiśmy w ICE Kraków, oraz prezentujący nowy album Branford Marsalis ze swoim kwartetem i Kurtem Ellingiem, którzy wystąpili w Operze Krakowskiej. Przed nami jeszcze występ nieprzewidywalnego wirtuoza skrzypiec – Nigel’a Kennedy’ego wraz z zespołem.

W program tegorocznej edycji wpleciono także Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany poświęcony pamięci najwybitniejszego polskiego gitarzysty jazzowego zmarłego w 2013 roku. Do przesłuchań zakwalifikowano 12 uczestników z całego świata. Gala finałowa wydarzenia odbyła się 1 lipca w Filharmonii Krakowskiej. Dzień później tradycyjna Niedziela Nowoorleańska z paradą i bezpłatnymi koncertami w kawiarniach na Rynku Głównym oraz na scenie pod Ratuszem.

W ramach Festiwalu od 3 lipca codziennie odbywają się koncerty w Piwnicy pod Baranami. W programie m.in. takie gwiazdy jak: Hanna Banaszak, Ewa Bem, Jan Ptaszyn Wróblewski, Wojciech Karolak, Adam Bałdych, Grażyna Łobaszewska, Krzesimir Dębski i wielu, wielu innych… Natomiast w klubie Harris Piano Jazz Bar od 1 lipca codziennie koncerty wieczorne, gdzie panuje różnorodność gatunków – fusion, rap, klimatyczne wokale…

Koncert finałowy odbędzie się 30 lipca na Dziedzińcu Pałacu pod Baranami – wystąpią Laboratorium+ feat. Krzesimir Dębski, Bernard Maseli & Rasm Al – Mashan.

Organizatorem Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami jest Cracovia Music Agency we współpracy z Fundacją My Polish Heart. Szczegółowe informacje, program koncertów, bilety i bieżące relacje z wydarzeń dostępne są na stronach Festiwalu pod adresem http://www.cracjazz.com.

Serdecznie zapraszamy!