IT dla medycyny

systemy informatyczne dla przychodni

Informatyzacja placówki medycznej

Wiele placówek medycznych nadal prowadzi swoją dokumentację w tradycyjnej formie papierowych kartotek, a termin wprowadzenia obowiązku stosowania elektronicznej dokumentacji medycznej był już dwa razy przekładany. Początkowo miał on obowiązywać od 1 sierpnia 2014 r., następnie został przesunięty na 1 sierpnia 2017 r. Aktualnie obowiązująca data wejścia w życie obowiązku prowadzenia dokumentacji medycznej wyłącznie w postaci elektronicznej to 1 stycznia 2018 r. Tak jak dotychczas, ma on dotyczyć zarówno małych jak i dużych podmiotów leczniczych, bez względu na sposób ich finansowania, a także lekarzy oraz pielęgniarek prowadzących indywidualne i grupowe praktyki zawodowe. Wiąże się to z trudnym, acz nieuchronnym procesem informatyzacji przychodni i gabinetów medycznych.

AJ Plus wychodząc na przeciw tym potrzebom, zapewnia kompleksową obsługę przychodni medycznych i gabinetów lekarskich począwszy od prac instalacyjnych, poprzez szeroko rozumiane usługi wdrożeniowe i szkolenia, po opiekę informatyczną oraz wsparcie przy rozliczeniach z NFZ.

Ponieważ rozumiemy, że Państwa placówki mogą być w różnym stopniu już zinformatyzowane, dlatego dokonamy inwentaryzacji istniejącej infrastruktury IT, a następnie dobierzemy odpowiedni sprzęt IT oraz specjalistyczne oprogramowanie, jak również kompleksowy harmonogram wdrożenia systemu informatycznego w placówce.
Cechuje nas indywidualne podejście do Klienta. Doradzimy wprowadzenie optymalnych rozwiązań spełniających zarówno Państwa potrzeby, oczekiwania oraz wszelkie wymogi prawne dotyczące prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM).

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla służby zdrowia


Sprzęt IT

Jako business partner HP oraz innych czołowych producentów takich jak Dell, Toshiba, IBM, możemy zaproponować Państwu niezwykle korzystną ofertę, która nacechowana jest wysokim współczynnikiem jakość do ceny. Jak również niskim TCO czyli całkowitym kosztem użytkowania sprzętu IT.

W naszej ofercie znajdują się handheldy, notebooki, tablety, komputery stacjonarne, drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, terminale, serwery. Oferujemy także kompleksowe rozwiązania fiskalne.

więcej…

Systemy informatyczne dla przychodni

W naszej ofercie znajduje się specjalistyczne oprogramowanie do obsługi placówek medycznych, umożliwiające prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymogami prawnymi, a także oprogramowanie antywirusowe oraz bezpieczne systemy kopii baz danych (backup online) ułatwiające odpowiednie zabezpieczenie gromadzonych danych.

więcej…
 

Jako uzupełnienie naszej oferty proponujemy usługi związane z technologiami internetowymi – projekt, wykonanie oraz administracja stronami i serwerami WWW, pozycjonowanie, usługi elektronicznej rejestracji, płatności internetowe.

Usługi instalacyjne

W przypadku braku lub konieczności rozbudowy instalacji teleinformatycznych (niskonapięciowych) możemy zaprojektować, wykonać i certyfikować powyższe instalacje. Wyposażymy je w urządzenia aktywne wiodących producentów, dopasowując do Państwa potrzeb.

Obszar naszych działań to m.in.:

 • okablowanie strukturalne,
 • instalacje sieciowe, komputerowe, telefoniczne, elektryczne,
 • instalacje bezpieczeństwa (alarmowe, kontroli dostępu, przeciwnapadowe i monitoringu wizyjnego CCTV)

Usługi wdrożeniowe

Oferujemy szeroki wachlarz usług związanych z wdrożeniem:

 • projektowanie oraz budowa sieci lokalnych i rozproszonych,
 • instalacja, a także pełna konfiguracja wybranego oprogramowania w Państwa środowisku IT,
 • import umów i konfiguracja klienta poczty dla połączeń z NFZ,
 • migracja danych z innych systemów (w miarę możliwości: deklaracje, historia wizyt, dane pacjentów, dane personelu),
 • opracowanie i wdrożenie polityki bezpieczeństwa oraz instrukcji zarządzania systemem informatycznym zgodnie z obowiązującymi przepisami

Szkolenia i doradztwo

Prowadzimy zarówno specjalistyczne szkolenia z obsługi zainstalowanego oprogramowania, jak i doradztwo w zakresie praktycznego zastosowania obowiązujących regulacji prawnych dotyczących IT w służbie zdrowia. Szkolenia prowadzone są na miejscu u Klienta lub w siedzibie AJ Plus, w grupach dostosowanych do stopnia zaawansowania uczestników. Istnieje możliwość spotkań indywidualnych.

więcej…

Serwis

Wiemy jak ważne jest wsparcie techniczne. Dlatego zapewniamy kompleksową opiekę serwisową dopasowaną zarówno pod względem zakresu, jak i ceny do potrzeb naszych Klientów:

 • nadzór nad oprogramowaniem i instalacja bieżących aktualizacji, zarządzanie licencjami,
 • monitorowanie systemu,
 • administracja istniejącą strukturą serwerów oraz utrzymanie sieci komputerowej Klienta,
 • okresowa konserwacja infrastruktury IT (w tym kontrola antywirusowa, czyszczenie sprzętu),
 • serwis 24h, gwarancja szybkiej pomocy w nagłych sytuacjach awaryjnych,
 • pakiety usług serwisowych,
 • wsparcie telefoniczne „HOT-LINE”, pomoc zdalna, usługi u Klienta,
 • dedykowana platforma zgłoszeniowa, dyżurne telefony serwisowe, monitoring zgłoszeń

W ramach kompleksowej obsługi placówki oferujemy pomoc w prowadzeniu rozliczeń z NFZ, a także wsparcie przy kontraktowaniu usług medycznych.

AJ Plus to praktyczna wiedza oparta na wieloletnim doświadczeniu.

formularz kontaktowy, systemy informatyczne dla przychodni