Plaza WEB

Bądź online z Plaza WEB

Plaza WEB to zestaw narzędzi pozwalających na pracę z poziomu przeglądarki internetowej.

Aplikacja nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych składników – wystarczy laptop, tablet, czy nawet telefon, a program może być obsługiwany w każdym miejscu, w którym jest dostępne połączenie z Internetem.

Powiązaliśmy nasz moduł z rezerwacjami internetowymi tak, aby Plaza WEB stanowiła zarówno narzędzie do zarządzania obiektem jak i umożliwiała dokonanie rezerwacji przez stronę internetową.

Rozwiązania Plaza WEB to:

 • Plaza ONLINE – dostęp do DM Plaza z poziomu przeglądarki internetowej
 • Plaza BOOKING – system rezerwacyjny oparty na danych z DM Plaza
 • Plaza CHECK-IN – uzupełnianie danych osobowych pobieranych podczas meldunku
 • API – wymiana informacji z systemami zewnętrznymi

Plaza ONLINE

Plaza ONLINE może stanowić samodzielne narzędzie dla pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, moteli i małych hoteli lub rozszerzenie istniejącej instalacji DM Plaza lub Plaza PLATINUM.

Obsługa programu odbywa się przez przeglądarkę internetową.

Aplikacja posiada nowoczesny i ergonomiczny wygląd. Umożliwia czytelne i jasne dysponowanie pokojami, dokonywanie rezerwacji, rejestrowania pobytów i rozliczanie ich. Pozwala na wystawianie faktur, dokumentów kasowych, rejestrację przelewów i zaliczek.

Podstawowa wersja Plaza ONLINE zawiera m. in.:

 • Dashboard z podstawowymi statystykami hotelu.
 • Rezerwacje i meldunki indywidualne oraz grupowe.
 • Fakturowanie (także za usługi dodatkowe).
 • Zarządzanie pokojami, asortymentem i cennikiem.
 • Zarządzanie danymi gości.
 • Raporty i statystyki, raporty kasowe, potwierdzenia.
 • Rozliczenie dodatkowych atrakcji organizowanych i związanych z pobytem.
 • Zarządzanie konferencjami.

Plaza BOOKING

Zainstaluj nowy moduł rezerwacji on line na swojej stronie internetowej i pozwól klientom w prosty sposób dokonać rezerwacji już dziś.

Moduł pobiera dane bezpośrednio z DM Plaza, operując na zadeklarowanych zasobach lub w trybie okresowej wymiany danych. Hotel udostępnia informacje o ofertach, terminach i wydziela pulę pokoi, która jest dostępna dla modułu. W trybie online można pracować na pełnych zasobach obiektu hotelowego.

Plaza BOOKING umożliwia rezerwacje zarówno pokoi, jak i usług. Istnieje możliwość rezerwacji terminów SPA czy też imprez.

Formularz sprawdzania dostępności może zostać umieszczony w dowolnym miejscu – na głównej stronie hotelu, w menu wspólnym dla wszystkich podstron, lub na stronie dedykowanej dla rezerwacji internetowej. System posiada wbudowany mechanizm pozwalający na import zdjęć, opisów bezpośrednio ze strony internetowej hotelu.

Plaza CHECK-IN

Dzięki umiejscowieniu formularza danych o gościu na stronie internetowej, można uzupełniać informacje o wymaganiach gościa, grupie oraz jej uczestnikach.

Gościowi przekazujemy link do wypełnienia formularza, w którym precyzuje swoje wymagania, podaje dodatkowe dane potrzebne do bezobsługowego przyjęcia jego lub grupy, którą się opiekuje. To może być lista uczestników, planu pobytu, czy też wymagania.

Zasada działania w 8 krokach:

 1. DM Plaza wysyła do gościa potwierdzenie rezerwacji zawierające link lub kod QR.
 2. Gość uzupełnia dane w formularzu na stronie internetowej.
 3. Formularz może być poprawiany wielokrotnie.
 4. DM Plaza okresowo sprawdza, czy formularz został uzupełniony.
 5. System przypomina o konieczności wpłaty zaliczki, uzupełnia informację o ofercie, wysyła przed wyjazdem informatory.
 6. System pozwala na zakupienie dodatkowych usług.
 7. Gość bez konieczności meldowania się w recepcji pobiera klucze do pokoju, zegarki oraz przygotowane wcześniej dokumenty.
 8. Po wyjeździe gość otrzymuje podziękowanie za pobyt oraz ankietę pobytową.

API

API to dodatkowy moduł z grupy programów Plaza WEB, który pozwala na swobodną wymianę danych pomiędzy systemami Plaza, a systemami zewnętrznymi.