Zeskanuj kod Ivo Pogorelić SOLO Piano Recital w ICE Kraków

9 czerwca 2017 r. o godz. 20:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków zagra Ivo Pogorelić.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Świat Wielkiej Muzyki oraz ICE Classic.

Ivo Pogorelić

Ivo Pogorelić

Ivo Pogorelić to  wybitny pianista urodzony w Belgradzie. Naukę na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat, kilka lat później kontynuował ją już w Moskwie. Studiował pod opieką wybitnej pianistki Alizy Kezeradze, którą później poślubił.

Zwyciężył konkursy w Casagrande Competition w Terni (Włochy, 1978) i w Montreal International Music Competition (1980). Rozgłos przyniósł mu X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie odpadł w 3 etapie. Na znak protestu argentyńska pianistka i członek jury zrezygnowała z dalszego bycia jurorem. Pogorelić występował z uznanymi orkiestrami filharmonicznymi Berlina, Londynu, Wiednia, Chicago, Filadelfii, Bostonu, Los Angeles.

Koncerty na żywo przyniosły mu miano poety fortepianu. W 1982 r. podpisał kontrakt na wyłączność z Deutche Grammophon. Z jego inicjatywy powstały dwie fundacje stypendialne (w Chorwacji oraz w Bośni i Hercegowinie) wspierające młodych pianistów. Wielokrotnie angażował się charytatywnie. W 1988 r. został mianowany Ambasadorem Dobrej Woli UNESCO. Ostatni jego recital w Polsce miał miejsce w 2008 r. podczas festiwalu Chopin i jego Europa.

Bilety na recital do nabycia pod adresem: http://cracoviamusic.net/kup-bilet/ oraz w biurze organizatora Cracovia Music Agency przy ul. Karmelickiej 52/1 w Krakowie.